Mjetet juridike popullore për rritjen e fuqisë mashkullore

Disfunksioni erektil bazohet në faktorë psikologjikë, patologjikë dhe të jashtëm. Për të rikthyer forcën mashkullore, është e nevojshme të gjendet shkaku që çoi në mosfunksionim seksual. Nëse etiologjia nuk qëndron në sëmundje serioze, atëherë mjetet juridike popullore ndihmojnë për të rritur mirë fuqinë për burrat. Recetat e mjekësisë alternative përdorin mjaltë natyral - xhensen, gështenjë, gëlqere; propolis, pelte mbretërore, bimë mjekësore. Mendoni se si të rivendosni fuqinë në shtëpi?

Metodat e mjekësisë tradicionale për të rritur fuqinë

një grua dhe një burrë që rritën fuqinë me mjete juridike popullore

Kushtet e këqija mjedisore, mungesa e gjumit, pirja e duhanit, konsumimi i pijeve alkoolike, stresi kronik dhe faktorë të tjerë janë arsyet që çojnë në uljen e fuqisë në seksin më të fortë. Në prani të faktorëve të korrigjuar, situata mund të korrigjohet në mënyrë të pavarur - mjetet juridike popullore për fuqinë do të ndihmojnë. Kur patogjeneza e disfunksionit erektil është sëmundje sistemike, patologji vaskulare, çekuilibër hormonal, atëherë trajtimi medikamentoz është i nevojshëm. Në rastin e fundit, mund të përdorni gjithashtu metoda jokonvencionale.

E rëndësishme: mjalti përdoret shpesh në recetat popullore. Një produkt i bletarisë mund të provokojë një reaksion alergjik. Mjalti është një produkt kompleks, pasi është pasojë e ndërveprimit të bimëve dhe insekteve, përmban gjithmonë shumë polen, gjë që çon në sensibilizimin e organizmit.

Mjaltë për të rritur fuqinë

Mjalti është një produkt efektiv që lehtëson problemet në sferën seksuale. Konsumimi i rregullt i produktit rekomandohet për meshkujt mbi 45 vjeç, pasi zvogëlon ashpërsinë e ndryshimeve të lidhura me moshën. Në sfondin e përdorimit sistematik, mjalti përmirëson qarkullimin e gjakut në organet riprodhuese, përshpejton përcjelljen nervore.

Pavarësisht fuqisë shëruese të mjaltit, është e pamundur të rritet fuqia me mjete juridike popullore në 3 ditë. Kjo për faktin se mjekësia alternative vepron relativisht ngadalë, por në të njëjtën kohë jep një efekt afatgjatë, nuk ka dëm për trupin mashkullor.

arra dhe mjaltë për potencë

Terapia e mosfunksionimit me mjaltë kryhet në mënyra të ndryshme. Mundësia më e lehtë është të hani një lugë çaji dy herë në ditë me ujë, qumësht ose çaj. Mund të bëni një përzierje të ëmbël me arra. Grini 100 g arra, shtoni dy lugë gjelle produkt bletari. Këmbëngulni ditën. Hani 1 lugë gjelle. l. 2 herë në ditë. Trajtimi nuk është i kufizuar në kohë.

Receta me mjaltë për të rritur fuqinë:

  • Grini 250 g të çdo arra, shtoni atyre 50 ml lëng nga gjethet e aloe, 150 ml mjaltë të lëngshëm dhe 25 g rrënjë të thatë majdanozi. Përziejini përbërësit. Këmbëngulni 2 orë. Hani një lugë gjelle. Shkalla e frekuencës - deri në tre herë në ditë. Përzierja e përfunduar ruhet në një dhomë të ftohtë, duke përjashtuar ekspozimin ndaj dritës së diellit;
  • Për të rritur fuqinë, mjalti përzihet me lëng karrote. Mjalti i gështenjës i shtohet 200 ml lëng karote të shtrydhur fllad - 1 lugë gjelle, i përzier në mënyrë që produkti i bletarisë të tretet plotësisht. Ndani në 4 porcione, pini në ditë pavarësisht ushqimit. Kohëzgjatja e kursit terapeutik është 2-3 javë. Pas një pushimi njëjavor, lejohet të përsëritet. Shqyrtimet vërejnë se kjo metodë e trajtimit funksionon shpejt;
  • Shëruesit, kur pyeten se si të rrisin fuqinë në shtëpi, rekomandojnë një pije dashurie për burrat. Ai përbëhet nga mjaltë - 250 ml, verë e kuqe - 350 ml, lëng aloe - 150 ml dhe kofshë trëndafili pluhur dhe fara majdanozi - 20 g secila. Përzierja injektohet për dhjetë ditë. Pritja bëhet 40 minuta para vaktit. Doza për një aplikim është një lugë gjelle. Ilaçi ndihmon në mënyrë efektive me inflamacionin e organit të gjëndrave.

Kombinimi i mjaltit + xhenxhefilit ndihmon në rritjen e fuqisë. Ekzistojnë disa variacione të këtij kombinimi. Mund të bëni një pije: shpërndani 2-3 lugë mjaltë në 1000 ml ujë të ngrohtë, shtoni 1-2 lugë gjelle. xhenxhefil i grirë. Shtrydhni lëngun e limonit. Ata këmbëngulin për disa orë për "ilaçin". Pini 700-1000 ml në ditë. Përndryshe: grini 100 g rrënjë xhenxhefili, shtoni të njëjtën sasi të produktit të bletarisë. Këmbëngulni në frigorifer për dy ditë. Hani gjysmë lugë çaji të përzierjes 2 herë në ditë. Nuk rekomandohet në sfondin e lezioneve ulcerative të traktit gastrointestinal.

Bimët medicinale

Rrënja e xhensenit për fuqinë

Në shumicën e rasteve, një rënie e fuqisë është për shkak të stagnimit, proceseve inflamatore dhe çrregullimeve të qarkullimit të gjakut. Prandaj, zierjet dhe infuzionet medicinale përfshijnë barishte medicinale me një efekt vazodilues dhe veprim anti-inflamator.

Këshillë: kur mosfunksionimi është pasojë e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar, rekomandohet përdorimi i hithrës thumbuese. Një zierje përgatitet në bazë të një bime medicinale. Shtoni 50 g përbërës të thatë në 500 ml ujë të nxehtë. Këmbëngulni për 2-3 orë. Pini 100 ml para ngrënies. Kursi i trajtimit është 21 ditë.

Xhenseni është një afrodiziak natyral që ndihmon jo vetëm në rritjen e fuqisë, por edhe në përmirësimin e ereksionit. Recetat përdorin rrënjën. Infuzioni përgatitet me vodka / alkool ose ujë. Një infuzion ujor është i nevojshëm në rastet kur ka një histori të varësisë nga alkooli ose intolerancës ndaj alkoolit. Përgatitja e infuzionit: shtoni 1 lugë në 200 ml alkool 40%. rrënjë xhensen e grimcuar, lëreni për 7 ditë. Pini 5 ml deri në 4 herë në ditë. Trajtimi për një muaj.

Receta për rritjen e fuqisë me barëra medicinale:

  1. Trumza ndihmon në rritjen e fuqisë, aktivizon prodhimin natyral të testosteronit. Në bazë të bimës përgatitet çaji. Në 250 ml ujë të nxehtë shtoni 5 g përbërës të tharë, insistoni 15 minuta. Pini dy herë në ditë. Doza maksimale në ditë është 700 ml. Trajtimi zgjat 2-3 muaj.
  2. Kantarioni përmirëson ereksionin tek meshkujt e pjekur, lufton derdhjen e parakohshme dhe uljen e dëshirës seksuale. Në 500 ml ujë shtoni 2 lugë gjelle. l. bimë, ½ lugë çaji mente. Pini gjatë ditës. Pritja kryhet çdo ditë për tridhjetë ditë.
  3. Nëse arsyeja e uljes së fuqisë është inflamacioni, atëherë xhinko biloba do të ndihmojë. Shtoni 20 g të përbërësit në 500 ml vodka ose alkool. Këmbëngulni për një javë. Pini 5 ml tri herë në ditë. Kursi i trajtimit zgjat 30 ditë.

Ju mund ta plotësoni listën e bimëve medicinale me barishte të tilla si calamus, dubrovnik, rrënjë floriri, murriz, limoni. Kur përdorni barishte në recetat popullore, rekomandohet të ndiqni rreptësisht dozën dhe të respektoni përmasat e treguara në udhëzime. Me zhvillimin e simptomave alarmante, për shembull, siklet abdominal, dhimbje koke, jashtëqitje të lirshme, terapia duhet të braktiset.

Lëvorja e aspenit është ilaçi më i mirë për fuqinë

lëvorja e aspenit për të rritur fuqinë

Pra, si ta rrisim shpejt fuqinë në shtëpi? Lëvorja e aspenit ndihmon për të hequr qafe problemin. Përdoret gjithashtu për trajtimin e prostatitit kronik. Lëvorja përmban shumë flavonoide dhe fagocite - substanca me efekte imunostimuluese, anti-inflamatore dhe forcuese të përgjithshme.

"Ilaçet" me lëvoren e aspenit përgatiten në formë zierjeje ose tinkturash. Për më tepër, lëvorja thjesht mund të përtypet ose absorbohet - kjo lejon që përbërësit e dobishëm të hyjnë në trup në një formë të pastër, respektivisht, vërehet rezultati më i mirë terapeutik. Mjetet juridike popullore me lëvore aspen rikthen shpejt dëshirën seksuale, përmirësojnë ereksionin. Shqyrtimet vërejnë se përmirësimi zbulohet në ditën e 6-10 të trajtimit. Lëvorja karakterizohet nga një efekt astringent, prandaj përdoret me kujdes në receta në sfondin e problemeve me traktin gastrointestinal.

Receta me lëvore aspen për të rritur fuqinë:

  • 200 g të përbërësit derdhen me një litër ujë të valë. Këmbëngulni 24 orë. Merrni 100 ml tri herë në ditë. Terapia zgjat dy javë. Pas një pushimi 10-ditor, përsëriteni. Kërkohen gjithsej 2-3 kurse;
  • Hidhni 50 g lëvore aspen me vodka ose alkool në një vëllim prej 500 ml. Këmbëngulni në një vend të freskët për shtatë ditë. Pini një lugë gjelle tri herë në ditë. Trajtimi zgjat 2 muaj.

E rëndësishme: gjatë trajtimit, duhet të respektohet doza e rekomanduar. Konsumi i tepërt çon në një përkeqësim të funksionimit të traktit gastrointestinal, kapsllëk të zgjatur, ndjesi të dhimbshme në bark.

Vetitë kuruese zotërohen jo vetëm nga lëvorja, por edhe nga sythat e aspenit. Përgatitet një infuzion medicinal me veshkat: 2 lugë gjelle. l. Veshkat e grimcuara derdhen me 300 ml ujë të vluar, lihen për një orë, filtrohet. Pini 50 ml para ngrënies. Për të përmirësuar shijen, shtohet mjaltë ose sheqer.

Propolisi

propolis për të rritur fuqinë

Mjetet juridike popullore për rritjen e fuqisë tek burrat janë të njohura, gjë që bazohet në sigurinë dhe efektivitetin e tyre. Propolisi zë një vend të veçantë në mesin e produkteve të bletarisë. Ky komponent është një ngjitës natyral i bërë nga rrëshirat organike nga bletët.

Propolisi rrit statusin imunitar, rrit funksionet penguese të trupit, parandalon sëmundjet kardiovaskulare, përmirëson gjendjen e enëve të gjakut. Produkti i bletarisë ka një efekt antioksidant, normalizon nivelet hormonale - rrit sintezën e testosteronit dhe ka një efekt të dobishëm në gjendjen psikoemocionale.

Për të rritur fuqinë, përdoren mjetet e mëposhtme:

  1. Grini 50 g propolis, derdhni përbërësin në 100 ml alkool 40%. Këmbëngulni në një dhomë të errët të ftohtë për dhjetë ditë. Pini 30 pika para ngrënies - produkti shtohet në qumësht. Shkalla e frekuencës - tre herë në ditë. Kursi maksimal i terapisë është 4 muaj.
  2. Shtoni 50 g propolis pluhur në 350 ml ujë të nxehtë. Vendoseni në një banjë uji për 60 minuta. Ndërhyjnë vazhdimisht. Supa që rezulton ftohet, derdhet në një enë të errët. Pini 25-30 pika deri në tre herë në ditë.

Propolisi mund të konsumohet i pastër. Ju duhet të merrni një copë të vogël (rreth 5 g) dhe të përtypni. Mundohuni të përtypni për 10-20 minuta.

Banja për të rritur fuqinë

Tinkturat dhe infuzionet bimore plotësohen nga trajtimet e mirëqenies ujore për burrat. Banjat kanë një efekt pozitiv në funksionimin e sistemit riprodhues, neutralizojnë efektet e stresit dhe përmirësojnë qarkullimin e gjakut.

Vlen të dihet: Një banjë me gjethe dafine ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në legen. Një supë e koncentruar përgatitet paraprakisht - 20-25 gjethe dafine shtohen në një litër ujë të nxehtë, të injektuar për një orë. Hidhet në një banjë gjysmë të mbushur. Kohëzgjatja e manipulimit është 15-20 minuta, kursi i terapisë është dy javë.

Banjat me sulfur hidrogjeni rrisin fuqinë, ndihmojnë në kurimin e disfunksionit erektil. Për rreth 60 litra ujë, shtoni 100 mg sulfur hidrogjeni. Kursi i terapisë është dy javë. Procedura zgjat 10 minuta. Pas banjës, bëni një dush freskues. Një dush me kontrast ndihmon në rritjen e fuqisë - një alternim i ujit të nxehtë dhe të ftohtë të drejtuar në zonën e ijeve. Koha e manipulimit është 15 minuta.

Duke qenë se çrregullimet seksuale shoqërohen shpesh me tension nervor, stres, rekomandohet të bëni banjo me vajra esencialë. Përdoren vajrat e xhenxhefilit, qimnonit, selvisë, rozmarinës dhe trumzës.

Rritja e fuqisë është një proces kompleks. Përveç përdorimit të metodave tradicionale, është e nevojshme të ndryshoni stilin e jetës tuaj - ushqimi i duhur dhe i fortifikuar, aktiviteti fizik i moderuar, refuzimi nga alkooli dhe cigaret, një vizitë parandaluese te një urolog, trajtimi në kohë i patologjive do të ndihmojë në rivendosjen e funksionit erektil.