Si të përmirësoni fuqinë e një burri: metoda dhe ilaçe

një grua dhe një burrë i fortë që rritën fuqinë

Me kalimin e moshës, pothuajse të gjithë meshkujt përballen me mosfunksionim erektil. Prandaj, shumë po përpiqen të zbulojnë se si të përmirësojnë fuqinë, sepse një problem i tillë bëhet një tragjedi e vërtetë për seksin më të fortë. Shkaqet e shkeljes mund të jenë abuzimi me alkoolin, stresi, çrregullimet psikologjike, etj.

Aftësia për të kryer intimitetin seksual të plotë, e cila karakterizohet nga shpejtësia e fillimit të një ereksioni dhe kohëzgjatja e intervalit kohor për ruajtjen e tij, pasqyron treguesit e normës së fuqisë seksuale. Çekuilibri i tij mund të prekë trupin mashkullor në çdo interval moshe, gjë që shoqërohet me ndikimin e dukurive të ndryshme negative.

Paqëndrueshmëria e fuqisë mund të shfaqë manifestime të përkohshme, duke u shfaqur dhe zhdukur vetë, ose të ketë një formë të qëndrueshme për një interval të gjatë. Si të rritet potenca te meshkujt në mënyra natyrale? Për këtë qëllim, mund të përpiqeni të përmirësoni në mënyrë të pavarur treguesit tuaj erektil, duke përdorur rekomandime për rivendosjen e mirëqenies mashkullore.

Rregullat e trajtimit në shtëpi

Para se të drejtoheni në ndonjë manipulim, duhet të mbani mend një numër rregullash. Pa respektimin e tyre, një rezultat pozitiv vështirë se është i mundur. Ekspertët japin rekomandimet e mëposhtme:

njeri i mërzitur me potencë të dobët si të rritet
 1. Marrëdhëniet e rregullta seksuale. Organet gjenitale të mashkullit kanë nevojë për "stërvitje". Një burrë duhet të shmangë abstinencën për një kohë të gjatë, pasi kjo mund të kontribuojë në zhvillimin e parakohshëm të disfunksionit erektil.
 2. Parandalimi i sëmundjeve seksualisht të transmetueshme. Këto infeksione karakterizohen nga zhvillim shumë i shpejtë dhe i papritur. Analizat do të ndihmojnë në zbulimin e shkeljeve. Por shpesh burrat turpërohen nga telashe të tilla dhe e çojnë infeksionin në një fazë të avancuar.
 3. Një dietë e ekuilibruar është një nga komponentët kryesorë të trajtimit efektiv të impotencës. Regjimi ushqimor i hartuar në mënyrë korrekte rrit libidon dhe fuqinë. Ushqimi i konsumuar duhet të përmbajë sa më shumë fosfor – kjo substancë është shumë e rëndësishme për shëndetin e meshkujve. Një element tjetër i rëndësishëm është zinku. Është ai që merr pjesë në prodhimin e testosteronit. Mungesa e këtij përbërësi në trupin e një mashkulli dëmton fuqinë dhe cilësinë e spermës.
 4. Refuzimi i varësive. Pirja e alkoolit dhe pirja e duhanit ndikon negativisht në gjendjen e fuqisë. Disa njerëz besojnë se një gotë verë e mirë përmirëson fuqinë tek meshkujt, por ky mendim është i gabuar. Për shembull, në rast të inflamacionit të prostatës, ekspertët në përgjithësi nuk rekomandojnë të pini ndonjë pije që përmban alkool.
 5. Normalizimi i peshës trupore. Kilet e tepërta gjithashtu mund të ndikojnë negativisht në potencë. Rekomandohet të filloni çdo mëngjes me një ushtrim korrekt dhe energjik. Ju gjithashtu mund të shkoni në palestër.
 6. Gjumi normal i lejon trupit të rikuperohet nga një ditë e vështirë. Mungesa e vazhdueshme e gjumit, dobësia dhe lodhja kanë një efekt të dëmshëm në funksionin erektil. Pas një dite pune, patjetër që duhet të pushoni mirë.

Duke ndjekur këto rekomandime, ju mund të zvogëloni rrezikun e zhvillimit të impotencës. Ju gjithashtu duhet të ndiqni rekomandimet mjekësore, sepse mjeku e di shumë mirë se çfarë duhet të marrë për të përmirësuar potencën.

Mënyra natyrale

Këto teknika synojnë jo vetëm normalizimin e fuqisë, por synojnë gjithashtu forcimin dhe përmirësimin e të gjithë trupit të një burri. Në këtë rast, ekspertët këshillojnë një grup të veçantë ushtrimesh fizike që mund të forcojnë muskujt pubikë që lidhen me një ereksion. Çdo ditë mund të bëni ushtrimet e mëposhtme për të rritur potencën:

grafiku i përmirësimit të fuqisë
 1. Rrotullimi i legenit. Përhapni këmbët në anët, duart duhet të jenë në rrip. Ju duhet të rrotulloni legenin për dhjetë minuta.
 2. Ecja në një vend me gjunjë të lartë. Në mënyrë ideale, kapaku i gjurit duhet të arrijë barkun tuaj.
 3. Ngritja e legenit në një pozicion shtrirë (në shpinë).
 4. "Nje biciklete". Për këtë ushtrim, duhet të shtriheni në shpinë dhe të rrotulloni këmbët në ajër, sikur të pedaloni një biçikletë.
 5. Tension/relaksim i muskulit koksige-pubik.

Përveç ushtrimeve, këshillohet plotësimi i dietës me disa ushqime ushqyese. Ato përmirësojnë ereksionin duke i mbajtur në formë të mirë. Burrat duhet të hanë:

 • hudhër;
 • mjaltë;
 • fasule;
 • arra;
 • karrota;
 • cokollate.

Një dietë me këto ushqime mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar fuqinë pa ilaçe. Nëse jeni alergjik ndaj një produkti të caktuar, është më mirë ta refuzoni atë. Nëse problemet tashmë janë shfaqur, atëherë duhet të shihni një mjek.

Përfitimet e ujit

Për shëndetin e meshkujve, një dush me kontrast para gjumit është i dobishëm. Procedura të tilla kanë një efekt pozitiv në qarkullimin e gjakut në zonën e legenit dhe forcimin e të gjithë trupit.

Duke rritur ndryshimin e temperaturës, nuk duhet harruar se në fillim ndryshimet shumë të mprehta mund të sjellin jo vetëm përfitim, por edhe dëm. Një vizitë në banjë dhe sauna gjithashtu ka një efekt të dobishëm në potencë.

Teknika e përdorimit të kubeve të akullit është mjaft efektive. Ata duhet të mbështillen me napë, e cila paloset dy ose tre herë. Kompresa të tilla duhen aplikuar për dy deri në tre minuta. Është më mirë të filloni nga koka, duke zbritur pa probleme në skrotum.

Mjetet juridike popullore

Në fushën e mjekësisë tradicionale, ka shumë receta të mira për të ndihmuar në ringjalljen e ereksionit. Metodat më të famshme përfshijnë:

 1. Arra dhe mjaltë. Nuk është e vështirë të bësh një ilaç. Përbërësit duhet të përzihen në të njëjtën sasi. Për të marrë efektin maksimal dhe për të rritur forcën mashkullore, përbërja mund të pihet me qumësht.
 2. Koktej karrota me mjaltë.
 3. Lëngu i lakrës është gjithashtu në gjendje të normalizojë fuqinë.
 4. Farat e kungullit, arrat e pishës dhe degët e panjeve mund të përdoren për të bërë infuzione dhe infuzione të fuqishme.

Duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur përdorni ilaçe shtëpiake. Zgjidhja më racionale është të konsultoheni me një mjek.

Rregulli kryesor është të mësoheni përgjithmonë me mënyrën e duhur të jetës. Nëse problemi është shfaqur tashmë, atëherë ai duhet të zgjidhet me një qasje të integruar dhe duhet të zgjidhen mënyrat më efektive për të përmirësuar fuqinë. Ju mund të përdorni mjete juridike popullore ose preparate moderne farmaceutike.