Si të rritet fuqia me metoda popullore në tre ditë?

Ne do të japim 32 këshilla popullore që do të ndihmojnë në përmirësimin e ereksionit në vetëm pak ditë. Mendoni se është e pamundur? Vetëm provoje!

Pini lëng shege

 • Pini një filxhan në ditë.
 • Pini lëng për një muaj.
 • Nëse keni probleme me stomakun, është më mirë ta holloni pijen me ujë.
 • Lëngu i shegës përshpejton qarkullimin e gjakut.
lëng shege për potencë

Hani një rrepë

 • Perimet mund të hahen të freskëta ose të ziera.
 • Për të rritur efektin, gatuajini rrepat në qumësht.
 • Nëse jeni mbështetës i një diete të shëndetshme, përgatisni një sallatë me perime.
rrepë për të rritur fuqinë

Përgatitni mjaltë me arra

 • Përzieni mjaltin natyral dhe arrat në përmasa të barabarta.
 • Hani dy lugë çaji në mëngjes dhe në mbrëmje, është më mirë të pini përzierjen me qumësht.
 • Kjo do t'ju japë nevojën tuaj ditore për vitaminë.
 • Do të sintetizoni në mënyrë aktive hormonet mashkullore.
mjaltë dhe arrat për të rritur fuqinë

Lëng karrote për ereksion

 • Pini gjysmë gote disa herë në ditë.
 • Shtoni një sasi të vogël vaji vegjetal në pije.
 • Qarkullimi i gjakut në penis do të përmirësohet, që do të thotë se do të shfaqet një ereksion.
lëng karrote për potencë

Tinkturë bimore e rowanit, patëllxhanëve dhe trëndafilit të egër

 1. Merrni 150 g kokrra rowan dhe trëndafili dhe 50 g gjethe patëllxhani (të freskëta ose të thata).
 2. Hidhni një litër ujë dhe ziejini për 20 minuta.
 3. Përbërja e ftohur pihet tre gota në ditë.

Përdorni dhuratat e detit

Kjo perfshin:

 • Kallamar i freskët (rostikat e kripura nuk do të funksionojnë me birrën).
 • Gaforret.
 • Karavidhe.
 • Karkaleca të ziera ose të pjekura.
 • midhjet.
 • goca deti.
ushqim deti për potencë

Këta afrodiziakë do t'ju mbajnë aktiv në shtrat.

Përgatitni tretësirën e hudhrës

Prisni disa thelpinj hudhër dhe zhytni në ujë të ngrohtë. Pas dy javësh, pini një lugë çaji në ditë, këtë mund ta bëni para gjumit, në mënyrë që deri në mëngjes era të jetë zhdukur plotësisht.

Tinkturë e hudhrës për fuqinë

Koktej me banane dhe kefir

Thjesht përzieni këta dy përbërës në një blender, mund të shtoni mjaltë sipas shijes. Pini si meze të lehtë ose vakt kryesor. Një pije e tillë jo vetëm që do të mbështesë një ereksion, por gjithashtu do të përmirësojë cilësinë e spermës.

koktej banane dhe kefir për fuqi

Frutat e thata të ziera në verë

 1. Merrni kajsi të thata cilësore, rrush të thatë dhe kumbulla të thata në një grusht të vogël.
 2. Përzierjes shtoni kardamom, kanellë dhe pak sheqer.
 3. Ziejeni për një orë në verë të kuqe të thatë.
 4. Një pije e ëmbël rekomandohet të konsumohet në sasi të vogla tri herë në ditë.

manaferrat e gjembave të detit

Buckthorn mund të konsumohet në formën e lëngut, çajit, reçelit, të freskëta, shtoni manaferrat në sallata.

Kokrrat e gjembave të detit për fuqi
 • Përgatitni tre lugë të mëdha manaferrash me gjysmë litër ujë të valë.
 • Lyejeni për tridhjetë minuta.
 • Pini një pije, pasi të keni hequr manaferrat nga ajo, pini një gotë dy herë në ditë.
 • Për të përmirësuar shijen dhe efektin, shtoni pak mjaltë në çaj.
 • Buckthorn lufton në mënyrë aktive impotencën dhe stimulon prodhimin e hormoneve seksuale.

Supë ushqyese me mish

 1. Merrni mish viçi cilësor në kockë (mund të përdoret edhe mish gjeldeti pa dhjamë).
 2. Shtoni karotat, rrepat dhe perimet e tjera për shije në lëng.
 3. Ziejeni për gjysmë ore.
 4. Shtoni majdanoz të freskët.
 5. Hani supë të nxehtë me salcë kosi me pak yndyrë.
 6. Një pjatë ushqyese do të jetë veçanërisht e dobishme për burrat e moshuar.
supë ushqyese për potencë

Supa do t'i sigurojë trupit tuaj sasinë e nevojshme të yndyrës dhe proteinave.

Mos harroni domatet

Kjo perime mund të hahet e zier ose e pjekur, nëse nuk mund ta hani të freskët, shtoni në makarona, drithëra ose picën tuaj të preferuar.

Selino

Produkti me pak kalori përmban substanca për të rritur libidon, mund të shtohet në sallata ose gjellë me mish, dhe nëse jeni mbështetës i supave dietike, copëtoni selinon në blender së bashku me perime të tjera. Për potencë është e dobishme edhe rrënja e selinos, e cila mund të përdoret si erëz.

Vezët e thajthit

Ata janë më të shëndetshëm se mishi i pulës, përveç kësaj, ato përmbajnë më pak kolesterol dhe nuk ka baktere të rrezikshme - salmonela. Është për arsyen e fundit që ato mund të konsumohen të pagatuara në mënyrë të sigurtë, për shembull, të shtohen në koktejet tuaja të preferuara.

vezët e thëllëzës për potencë

Produktet e qumështit

Ndër pijet që janë të dobishme për fuqinë, mund të dallohen këto:

 • Koumiss (veçanërisht mirë për të pirë të freskët në verë).
 • Kefir i freskët.
 • Ryazhenka.
 • salcë kosi.
produktet e qumështit të fermentuar për fuqinë

Zgjidhni produktet e qumështit me përqindje të ulët yndyre, në mënyrë që të mos dëmtoni sistemin tuaj kardiovaskular.

Tinkturë xhensen

Rrënja e xhensenit është një tonik i njohur që forcon ereksionin. Tinkturën mund ta përgatisni si më poshtë:

 • Grini rrënjën, merrni një pjesë dhe derdhni vodka në një raport 1 me 20.
 • Vendoseni tretësirën në një vend të errët dhe lëreni për tre javë.
 • Merrni 20 pika dy herë në ditë para ngrënies.
 • Mos e merrni tinkturën para gjumit pasi tonifikon sistemin nervor.

Nëse nuk dëshironi ta përgatisni vetë ilaçin, thjesht blini atë në një farmaci.

Mbushni dietën tuaj me zarzavate

Llojet e mëposhtme janë të dobishme:

 • Majdanoz i freskët (normalizon ekuilibrin hormonal).
 • Qepa (promovon sintezën e testosteronit).
 • Spinaqi (rikthen lëvizjen e gjakut në trup).
zarzavate për potencë

Shtoni zarzavate si erëza në pjatat tuaja të preferuara.

Përzierje ushqyese e manave dhe arrave

 1. Për gatim, merrni rrush të thatë, kumbulla të thata, arra dhe fiq në përmasa të barabarta.
 2. Grini frutat e thata dhe arrat, shtoni një sasi të vogël mjalti.
 3. Konsumoni dy lugë gjelle çdo ditë.
 4. Mund të pini ryazhenka me ëmbëlsirë.
manaferrat dhe arrat për potencë

Kjo është një mënyrë e thjeshtë dhe e shijshme për të rritur fuqinë në shtëpi.

Një përzierje e xhenxhefilit dhe mjaltit

Grini rrënjën e xhenxhefilit, shtoni mjaltë sipas shijes dhe konsumoni një sasi të vogël disa herë në ditë. Kjo përzierje do t'ju bëjë të fortë në shtrat. E rëndësishme: Mos e përdorni nëse keni probleme me stomakun.

Trajnimi Kegel

Një ushtrim i lashtë rrit fuqinë mashkullore. Trajnimi kryhet si më poshtë:

 • Shtrëngoni muskulin pubococcygeus (mund të gjendet kur shkoni në tualet në një mënyrë të vogël dhe vononi urinimin).
 • Mund të alternoni tensionet e shkurtra dhe të gjata me relaksime të shkurtra ose të gjata. Bëjeni me ritmin tuaj.
 • Sillni penisin në ereksion dhe bëjeni atë të kërcejë duke relaksuar dhe tendosur muskujt. Një ushtrim i tillë Kegel në shtëpi do të ndihmojë në forcimin e muskujve dhe të bëhet më i fortë në shtrat.

Fara kungulli

Ky rostiçeri është i pasur me zink, i cili është i mirë për meshkujt.

 1. Merrni farat e papërpunuara dhe bluajini në një mulli kafeje ose blender.
 2. Përzieni me një sasi të vogël mjalti të lëngshëm derisa të krijohet një lëng.
 3. Konsumojeni deri në pesë herë në ditë me ujë.
 4. Mund të blini vaj të farave të kungullit dhe ta shtoni në sallata dhe drithëra të ndryshme.
farat e kungullit për potencë

Bej gjimnastike

Ushtrimet e mëposhtme fizike do të ndihmojnë në normalizimin e procesit të qarkullimit të gjakut në pjesën e poshtme të trupit:

 • Squats të rregullta me dhe pa pesha.
 • Një ushtrim për të forcuar muskujt e barkut (për shembull, ngritja e trupit me këmbë të fiksuara).
 • Vrapimi i ngadaltë për distanca të gjata (vrapimi i mëngjesit do të japë gjallëri për tërë ditën).
 • Ushtrimi "varkë", i cili kryhet i shtrirë në bark me ngritjen e krahëve dhe këmbëve.
 • Shtrirja e muskujve të ijeve për të përmirësuar qarkullimin e gjakut.
 • Pjerrësi e rregullt në anët dhe lëvizje rrethore të pjesës së poshtme të trupit.
gjimnastikë për të rritur potencën

Gjimnastika e përditshme ka një efekt të dobishëm në fuqinë dhe qëndrueshmërinë.

kokrrat e asparagut

 • Merrni 10 manaferra, shpëlajeni tërësisht dhe derdhni 500 ml ujë të nxehtë, lëreni të piqet në një termos për 8 orë.
 • Përdoreni përzierjen para ngrënies, 50 ml disa herë në ditë.
 • Asparagu jo vetëm që do të rrisë fuqinë, por edhe do të parandalojë inflamacionin në gjëndrën e prostatës.

Tinkturë e gjetheve të hithrës

 • Shpëlajini dhe thani gjethet, grijini ato në një tul.
 • Hidhni ujë të nxehtë në raportin 100 g gjethe me 300 ml ujë.
 • Pas disa orësh, mund ta përdorni tri herë në ditë para një meze të lehtë.
 • Gjethet e freskëta të hithrës të lara me ujë mund t'i shtohen supave dhe sallatave.
tinkturë e gjetheve të hithrës për fuqinë

Trumzë

 • Shpëlani gjethet e shkurret dhe derdhni ujë të nxehtë në një raport 1 me 2.
 • Përzierja duhet të injektohet për një ditë.
 • Pini tretësirën tri herë në ditë.

Bima ka një efekt anti-inflamator, parandalon problemet me funksionin erektil.

Koriandër dhe majdanoz

Thajeni dhe grijeni korianderin, shtoni pak majdanoz të tharë dhe hidhni një gotë me ujë të vluar. Pas një dite, ju mund të pini tretësirë disa herë në ditë në një kohë të përshtatshme.

rrënjë kalamus

 • Prisni imët rizomën dhe derdhni vodka në raportin 2 lugë gjelle bar me 150 ml vodka.
 • Pas tre ditësh, pini disa pika dy herë në ditë.
 • Në vend të çamçakëzit, thjesht mund të përdorni rrënjë kalamus.
rrënjë kalamus për fuqinë

Bima forcon fuqinë, prandaj është një ilaç popullor efektiv.

Kantariona

 • Merrni 100 gr lule, hidhni një gotë ujë dhe ziejini për rreth 10 minuta.
 • Brenda një dite, tinktura do të jetë gati për përdorim.
 • Merrni tri herë në ditë për 50 g.

Bima rikthen qarkullimin e gjakut në organet e legenit, përdorimi i rregullt i kantarionit kontribuon në parandalimin e proceseve inflamatore.

Lungwort

 • Për të përgatitur ilaçin, merrni 20 g lule dhe derdhni një gotë me ujë të valë.
 • Këmbëngulni për 15 minuta.
 • Pini disa herë në ditë para ngrënies.
 • Mund të shtoni lungwort në sallata.

Kompresa akulli

 • Merrni akull dhe shtypeni atë.
 • Mbështilleni me një leckë të hollë ose fashë në disa shtresa (nuk duhet të ndjeni shumë ftohtë, përndryshe do të ketë ngrirje).
 • Aplikoni një kompresë në qafë, gjoks dhe testikuj në mënyrë alternative, mbajeni leckën në secilën zonë për jo më shumë se një minutë.
 • Përsëriteni manipulimin disa herë.
kompresa akulli për fuqinë

Trupi juaj do të tonifikohet menjëherë, dhe ereksioni do të jetë veçanërisht i fortë!

Dush i ftohtë dhe i nxehtë

Mësohuni me një dush të rregullt me kontrast në mëngjes, duke ndryshuar temperaturën e ujit nga e ngrohtë në më të ftohtë. Ndryshoni gradualisht diapazonin e temperaturës për të shmangur hipoterminë. Mos e ndizni menjëherë ujin e akullit, përgatiteni trupin gradualisht. Një procedurë gjallëruese do të ndihmojë edhe burrërinë tuaj të funksionojë më mirë!

Suva me mustardë për potencë

 • Llaçet e zakonshme me mustardë, të cilat zakonisht i përdorim për ftohjet, aktivizojnë pikat në këmbë, të cilat janë përgjegjëse për rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale.
 • Vendosni suva të ngrohta me mustardë në këmbë. Sipër vendosni çorape të ngrohta.
 • Mbajeni këtë kompresë për rreth 10 minuta, duhet të ndjeni një ndjesi të lehtë djegieje.
 • Shpëlajini këmbët fillimisht me ujë të ngrohtë dhe më pas të ftohtë.
 • Fërkoni këmbët fuqishëm me një leckë të ashpër ose peshqir.

Llaçet me mustardë rrisin rrjedhjen e gjakut, gjë që kontribuon në fuqinë e vazhdueshme pa pilula dhe barna të tjera të pasigurta.

Disa këshilla të tjera

këshilla të dobishme për fuqinë
 1. Merrni një dush me kontrast çdo ditë, ai do të forcojë sistemin tuaj kardiovaskular dhe do t'ju bëjë të ndiheni më mirë, më të fortë dhe më të sigurt.
 2. Hiqni dorë nga alkooli, i cili jo vetëm ndërhyn në orgazmën tuaj, por gjithashtu redukton ereksionin tuaj me kalimin e kohës. Mësoni të relaksoheni në mënyra të shëndetshme!
 3. Mos pini duhan. Pirja e rregullt e duhanit prish edhe frymëmarrjen dhe shkakton formimin e mpiksjes së gjakut në enët e gjakut.
 4. Mos abuzoni me ushqimet e yndyrshme dhe të skuqura, përpiquni të kufizoni praninë e tyre në dietë. Është më mirë t'i zëvendësoni me ushqime të lehta proteinike.
 5. Mundohuni të shkoni në shtrat dhe të ngriheni në të njëjtën kohë, mbani një sasi të arsyeshme gjumë. Mirëqenia juaj dhe aftësia për të pushtuar lartësi të reja në artin erotik varen drejtpërdrejt nga cilësia e pushimit të natës.
 6. Ushtrohuni rregullisht, gjeni një sport që ju sjell kënaqësi. Kështu do ta mbani trupin në formë të mirë, do të rrisni qëndrueshmërinë në shtrat dhe madje do të ngadalësoni procesin e plakjes.
 7. Kujdes me pilulat për potencë. Ato japin një efekt të garantuar, por nëse përdoren në mënyrë të gabuar mund të shkaktojnë efekte anësore. Kjo është arsyeja pse rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me mjekun tuaj.
 8. Mundohuni të jeni më pak nervoz dhe të mos konfliktoheni me shpirtin tuaj binjak. Grindjet në çift jo vetëm që përkeqësojnë atmosferën psikologjike, por sjellin edhe probleme në shtrat.

Këto metoda popullore dhe këshilla të dobishme do të ndihmojnë në rritjen e fuqisë pa shkuar te mjeku në vetëm disa ditë.